Alchemera slimība un tās ārstēšana

alcheimera slimibaTādas pazīmes kā regulāra notikumu aizmiršana, garastāvokļa maiņa, šķietami vienkāršu notikumu neatcerēšanās bieži vien liek domāt par vecuma radītajām izmaiņām. ka tie varētu būt Alcheimera slimības paši sākotnējie simptomi. Alcheimers ir viena no demences izpausmēm, turklāt ļoti progresējoša slimība . Tā kā Alcheimers rada neatgriezeniskus smadzeņu bojājumus, tādējādi vajadzīga nekavējoša tās diagnoze.
Būtiska Alcheimera  slimības izpausme ir, ka nevar atsaukt atmiņā nesen bijušus notikumus, un ik dienas sanāk sastapties ar īslaicīgās atmiņas traucējumiem, piemēram, neatceras, vai rēķini ir nomaksāti. Lai spētu apturēt slimības gaitu, ieteicams atrast speciālu medicīnisku un sociālo aprūpi. Slimību nevar izārstēt, tikai to var ierobežot, tādējādi atslogojot pacienta ikdienu. Ir vērts pievērst vērību pašiem agrīnajiem simptomiem, kas mēdz parādīties arī 40 un 50 gadus veciem cilvēkiem. Aizmāršīgums, reizēm balansa traucējumi un īslaicīgās atmiņas traucējumi. Tie galvenokārt tiek tiešā mērā saistīti ar ikdienā uzkrāto stresu, tomēr ir noderīgi savlaicīgi pārbaudīties, lai būtu iespēja laikus diagnosticēt Alcheimera slimību.
Ar Alcheimeru sirgstošam slimniekam nepārprotami ir vajadzīga kompetentu cilvēku palīdzība, kas sekmēs palēnināt saslimšanas attīstību . Ir nereti grūti izdarīt šādu soli, jo tuvinieka ievietošana klīnikā ir liels pārdzīvojums abiem. Aprūpes centrs Senior Baltic ir ļoti moderna ēka, kas pilnībā izveidota demences un Alcheimera pacientiem. Turklāt, ikvienam pacientam tiek izstrādāta personalizēta aktivitāšu programma. Cilvēkiem ar vecuma demenci ir gan atmiņas stiprināšanas nodarbības, gan ir aktīva viņu iesaistīšana ikdienas darbos, sniegts atbalsts higiēnas aktivitātēs u.c. Aprūpes centrs atrodas klusā vietā Rīgā, Jaunpils ielā 20.