NEPIECIEŠMS AIZDEVUMS BIZNESA ATTĪSTĪBAI? UZZINI PAR HIPO.LV PIEDĀVĀJUMIEM  

Atbalsts lauksaimniekiem Cesis24.lv Hipo.lvMikroaizdevums uzņēmējdarbībai no Hipo.lv ir pārdomāta aizdevuma forma, kas domāta mikrouzņēmumiem, kuriem vajadzīgi finanšu resursi uzņēmējdarbības projektu īstenošanai. Finansējums biznesa attīstībai tiek piešķirts vietējo mazo, vidējo komersantu Hipotēku bankas mikrokreditēšanas atbalsta programmas ietvaros, un potenciālās mikrokredīta gala summas var būt līdz 10 000 latu (14 228,72 eiro), bez tam apgrozāmiem līdzekļiem – pieciem tūkstošiem latu (7 114,36 EUR) ar finansējuma aizdevuma termiņu līdz pieciem gadiem. Par mikrokredīta galvotāju kļūst uzņēmuma īpašniekam.

Mikroaizdevuma saņemšanas nosacījumi:

Hipotēku bankai vajadzības, kam jāatbilst topošajam un esošajam uzņēmumam, lai būtu atļauts pretendēt uz valsts finansējuma atbalstu no Hipotēku bankas izsniegtajiem mikrokredītiem. Finansējumam savam biznesam var pieteikties tie, kas ir atbilstoši šādiem kritērijiem:

*uzņēmumi, slodžu skaits nav vairāk par 10 vienībām;

*uzņēmumi, kuru pēdējā gada bilance nepārsniedz 1.4 milj. latu jeb 1 992 020,53 EUR;

*uzņēmuma, kura šā brīža parādu kopsumma finanšu iestādēs, Hipotēku un citās bankās nav vairāk par 50 tūkstošiem latu (71 143,59 eiro).

Bez tam iespējas iegūt Hipotēku bankas finansēto mikrokredītu ir biznesa uzsācējiem pat pirms mikrouzņēmuma reģistrēšanas. Nosacījums, ka divu mēnešu laikā pēc finansējuma piešķiršanas vajag reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam. Ja uzņēmumam uz mikrokredīta pieprasījuma brīdi ir VSAOI vai nodokļu parādsaistības, pieprasītais aizdevums netiek apstiprināts. Lēmums par atbalsta piešķiršanu firmai, kas ir maksātnespējas vai tiesvedības procesā, netiek apstiprināts. Mikrokredīts ir garantēts atbalsts uzņēmējiem, kuri grib veicināt saimniecisko darbību tepat Latvijā un radīt papildus darbavietas, jo bieži vien mikrouzņēmumi kļūst par sfēras līderiem.

Citi Hipotēku bankas pakalpojumi

Valūtu darījumi, privatizācijas sertifikātu pakalpojumi, HipoNet internetbanka un citi Hipotēku bankas pakalpojumi

http://www.hipo.lv/lv/attistibas_programmas/starta_programma

Katram klientam, kam bankā konkrētajā mirklī ir saistības ,var lietot valūtas konvertācijas pakalpojumu. Hipotēku bankas pakalpojumu klāstā arī dokumentārās operācijas, kas nozīmīgi uzņēmumiem ar vietējās vai starptautiskās tirdzniecības komerciju. Sfēras lietpratēji pārvaldīs akreditīvu, dokumentārā inkaso un bankas garantijas. Pie papildus pakalpojumiem Hipotēku bankas klientiem ir zemes izpirkumu līgumu slēgšana ar bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem situācijās, kad piešķirtā zemes platība ir lielāka par  atjaunojamo. Savukārt Hipotēku bankas privatizācijas sertifikātu pakalpojumu var saņemt kā uzņēmumi, tā arī fiziskas personas. Tur ietilpst: pagaidu un atkārtota privatizācijas sertifikātu konta atvēršana, kā arī privatizācijas sertifikātu konta pārcelšana no LAS “Latvijas Krājbanka”.