OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast piemērotāko?

Par auto apdrošināšanu zina ikviens, taču ne visiem ir pārliecība, kādos gadījumos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir apdrošināšanas polise, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklim piedalīties nav atļauts. OCTA atmaksā zaudējumus, kas radīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāatmaksā negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.  Vairāk uzzini iizi.lv!

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

KASKO

Kaut gan KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga, to izvēlas arvien lielāks skaits automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan nevēlas gādāt gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neparedzētos brīžos. kas sedz Tavai automašīnai nodarītos bojājumus negadījuma vai auto zādzības gadījumā. Jāņem gan vērā – ja automašīna pirkta līzingā, kredītdevējs var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, spēkrats ir līzinga kompānijas īpašumā.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādejādi transporta līdzeklis tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Pērkot KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

OCTA un KASKO polišu cenas ietekmē vairāki kritēriji, piemēram, transportlīdzekļa veids un vecums, autovadītāja vecums un pieredze. Polises cenu ērti uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Faktori, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Lai atrastu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi saprast, kādi faktori ietekmē tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.