Savas mantas ieķīlāšana

images (9)Ņem vērā, ka lielāku summu par ķīlu iespējams dabūt, ja:

  • ķīla ir maz lietota vai pilnīgi jauna (tehnika, apģērbs);
  • ķīla ir retums vai ievērojams mākslas darbs (kažokādas, juvelierizstrādājumi);
  • ja varēsi uzrādīt visus pirkšanas un tehniskos dokumentus.

Īpaši jāuzsver, ka lombardā pieņem arī mantas bez dokumentāra apstiprinājuma, ka tās ir ķīlas devēja īpašums. No vienas puses, tas ir labi — ne vienmēr klients stresa situācijā var atrast nepieciešamos dokumentus. No otras puses, ja kādam ir nepalaimējies un, piemēram, apzagts dzīvoklis – var gadīties, ka daļu savas zudušās mantas būs nokļuvušas lombardos.

Esi prātīgs un īpaši atbildīgs – pirms mantu nešanas uz izvēlēto lombardu – pārdomā gan atbilstību līguma noteikumiem, gan naudas nepieciešamību, gan savu līdzekļu apmēru, lai apmaksātu ķīlas maksājumus.

Noteikumi un nosacījumi

Pirms ieķīlā savas mantiskās vērtības – iepazīsties ar nosacījumiem!

Vairums lombardu piedāvā ķīlu uz laiku līdz trīs mēnešiem. Atnestā manta — juvelierizstrādājums, sadzīves tehnika, audio un video tehnika, kažokādas un ādas izstrādājumi — visbiežāk tiek vērtēti lombardā, visbiežāk bez maksas vai par simbolisku samaksu, kas tiek ieturēta no aizdevuma. Savukārt, aizdevuma summa reti pārsniedz pusi ķīlas vērtības. Visbiežāk tiek piedāvāta trešā daļa.

Piesakieties kredītam lombardā, ja tā ir Jūsu vienīgā iespēja. Jums ir jādomā pozitīvi un jākoncentrējas uz gala rezultātu. Atmaksājiet kredītu pilnībā, cik ātri vien iespējams, un tad sāciet veikt nepieciešamās izmaiņas savās finansēs. Atbalstot savas vajadzības un galu galā vēlmes, Jūs gūsiet finansiālu brīvību. Izmantojiet savus resursus vispirms, un aizņemieties vismazāko summu, kas nepieciešama, lai to būtu daudz vieglāk atmaksāt un atgūt ieķīlāto mantu.